19-20 Sezonu Değerlendirmesi ( Fenerbahçe )

HomeFenerbahçe

19-20 Sezonu Değerlendirmesi ( Fenerbahçe )

19-20 Sezonu Değerlendirmesi ( Fenerbahçe )

Fenerbahçe ; Sezonu 5-1’lik Gaziantep FK galibiyeti ile başlayan Fenerbahçe güzel oyunuyla onu seven sevmeyen herkesi mest etmişti. Daha sonrasında Başakşehir galibiyeti Fenerbahçe’yi önemli bir yere konumlandırdı ve ” Evet. Fenerbahçe bu sezon 1.’liğe oynar” dedirtti herkese. 19. Haftaya kadar müthiş bir ivmeyle giden Fenerbahçe daha sonrasında tüm futbol camiasının ortak düşüncesi olan ve benim de bizzat katıldığım ” Hakem Katliamı” na maruz kaldı. En azından Trabzonspor’un men cezası sebebiyle CL’ye gitmek isteyen Fenerbahçe 20. haftadan sonra dağılıp sürekli kötü sonuçlar alınca sezonu 7. tamamladı. Ersun Yanal ile başlayan bu serüven Tahir Karapınar ile sona erdi. Fenerbahçe sahasında yenilmezlik serilerini de Trabzonspor ve Galatasaray’a karşı kaybetti.

Bana göre olan kısmımda ise Stoper alınmaması ve devşirme stoper hataları, yeterli hızlı ve skora etki eden kanatlar ve forvet hattında Vedat Muriqi’nin yalnız kalması Fenerbahçe’yi hakemler dışında en önemli etkileyen unsurlardı. Gelecek sezon Sol bek, Stoper,Sağ bek , belki bir orta saha , mutlaka hızlı skorer kanat ve Vedat Muriqi’yi 11’de zorlayacak forvet alınması şart.

Mutlak suretle Erol Bulut Fenerbahçe’nin yeni hocası ve ivmesi, disiplini yüksek bir hoca. Birkaç gün içinde açıklanması beklenen Erol Hoca Fenerbahçe’yi yıldızlardan daha çok takım takımı yani takım oyunu oynayan bir futbolcu topluluğu yaratacaktır. Bu da belki de başarının en önemli anahtarı olacaktır ama Fenerbahçe taraftarının sabretmeye gücü kalmadı. En ufak bir kötü oyun , üst üste gelebilecek mağlubiyetler Erol Hocayı maalesef teknik patronluğundan edebilir.

www.yorumfutbol.com

5.0
OVERALL SCORE
1 user vote x 5.0

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0