19-20 Sezonu Değerlendirmesi ( Galatasaray )

HomeGalatasaray

19-20 Sezonu Değerlendirmesi ( Galatasaray )

19-20 Sezonu Değerlendirmesi ( Galatasaray )

Galatasaray ; Sezona aslında istediği gibi başlayamayan Galatasaray adının büyüklüğü ile üst sıralardan kopmadı sürekli beraberlik alan Galatasaray belli bir noktaya kadar hep geride geldi. Birçok iyi transferi bulunan Galatasaray aslında istediği oyuna sahaya yansıtamamıştı sene başında. Lemina, Seri, Falcao, Babel gibi yıldızları olan Galatasaray asla bir takım oyunu oynayamadı ve Galatasatay’ın efsanesi Fatih Terim bu durumun farkındaydı. Sürekli de imalarda bulunuyordu. Cl maçları sonrasında hatırlayacaksınız ki bazı futbolcular üzerinden sert eleştiriler yapmıştı.

İlk yarı Galatasaray için normal ve düşük bir akış içinde geçerken birden parlayan Galatasaray tam olarak üst üste 8 maçta yenilmezlik serisi yaptı ve üst sıralara hızla tırmandı. Sivasspor ile beraber kalan Galatasaray pandemi başlangıcında Beşiktaş ile de TT Stadyumu’nda 0-0 beraber kalınca bir ”eh”dendi.

Pandemi sonrasına geldiğimizde ise muazzsm bir Galatasay çöküşü görüyoruz. Bunun 1. sebebi pandemi ve en kritik 2. sebebi Muslera’nın ayağının kırılması idi. Muslere bana göre adeta bu takımın %50’sini oluşturan veya gücünü gösteren bir futbolcuydu. Saha içinde takımı toplarlaması ve saha içi teknik direktörlüğü yapan bir futbolcuydu. Onun yokluğu Galatasaray’a puandan çok takım olgusunu bile kaybettirdi.

Sürekli puan kaybetmeye başlayan Galatasaray iyice üst sıralardan düştü. Birkaç maçta ise hakem hatası olduğunu söylemezsek ayıp ederiz.

Bana göresine gelirsek , Galatasaray’ın en önemli sorunu orta sahası ve forveti oldu. Adem ne kadar çok gol atsa da , Falcao gibi bir büyük isme sahip de olsalar gol yönünden etkisiz kaldıklarını ve sürekli pas yapmalarına rağmen pozisyona giremediklerini gördük. Bu mevki boşlukları doldurmalı ve özellikle Arap futbolcularından kurtulmalı ( Belhanda,Feghouli)

www.yorumfutbol.com

5.0
OVERALL SCORE
1 user vote x 5.0

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0