19-20 Sezonu Değerlendirmesi ( Şampiyon Başakşehir )

HomeBaşakşehir

19-20 Sezonu Değerlendirmesi ( Şampiyon Başakşehir )

19-20 Sezonu Değerlendirmesi ( Başakşehir )

Başakşehir; Ne söyleyeceğimi bilmiyorum Başakşehir için. Ligin ilk 2 haftası mağlubiyet almış bir Başakşehir ama hiçbir şekilde dış medya ya da sonuçlardan etkilenmeyerek tek tek neredeyse her maçını kazandı ve şampiyon oldu. Dediğim gibi ilk 2 maçta mağlubiyet almış bir Başakşehir ve yeni göreve gelmiş teknik direktör Okan Buruk Hoca. Okan Buruk Hocaya güvenin bir Göksel Gümüşdağ. Tamamen bana göre ligimize göre üst düzey futbolcular barındıran bir takım Başakşehir. Oynadığı futbollu taraflı tarafsız herkese zevk veren Başakşehir aslında uzun bir süre Trabzonspor’un arkasında lige devam etti. Ancak sadece kendi içine kapanmış ve sene sonuna odaklanmış bir Başakşehir oluştu.

Mağlumun ilanı tabi ki , Başakşehir’in genelde kendi sahasında oynadığı maçlarda çok sayıda bir taraftarı bulunmamakta. Pandemi esnasında ve sonrasında seyircisiz maçlardan en az etkilenen takım belki de değil kesinlikle Başakşehir oldu ancak en önemli kriter veya isim Okan Hocadır bana göre. Çünkü Okan Hoca oynattığı 11 ve sonrasında oyuna soktuğu futbolcuların maç almalarından dolayı Okan Hocanın çok büyük etkisi vardır ve Okan Hoca kendisini artık ispatlamış bulunmakta.

Avrupa liginde de hala serüvenini sürdüren Başakşehir nispeten zor kura çekti ama bu noktaya gelen Başakşehir gayet iyi oyun oynaması ve başarılı olması neden ligde şampiyon olduğunun kanıtıydı adeta.;

Seneye CL’de mücadele edecek olan Başakşehir’in borcu olmaması ve müthiş bir gelir elde edecek olması elindeki kozu artırıyor. Üst düzey oyuncuları getirebilecek güce sahip olan Başakşehir lige amborga koyabilir ve üst üste şampiyonluk yaşayabilir.

Bu bölümümde Başakşehir için bana göresi yok. Başakşehir gayet iyi bir takım ve scout aklı iyi olan bir personellere sahip. Nasıl transfer yapılıp yapılmayacağını zaten kanıtlamışlar.

www.yorumfutbol.com

5.0
OVERALL SCORE
Have no any user vote

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0