Alanya Kaldığı Yerden Lige Devam Etti

HomeSivasspor

Alanya Kaldığı Yerden Lige Devam Etti

Alanya Kaldığı Yerden Lige Devam Etti

20-21 sezonunun Cumartesi kısmındaki maçta Sivasspor , Alanyaspor’u kendi evinde konuk etti. Karşılaşma tüm oynanacak ilk yarı maçları gibi seyricisiz oynandı ve Alanyaspor , Sivasspor’u 2-0 mağlup etmeyi başardı.

Maça aslında iyi başlayan Sivasspor Gradel ile birçok pozisyona girdi ancak Alanyaspor Davidson’un golü ile ilk yarıyı 1-0 önde kapattı. Sivasspor maç boyunca çok önemli ataklarda bulundu ancak bir türlü gole çevirmeyi başaramadı.

İkinci yarıda da Sivasspor birçok atak geliştirdi Gradel olsun Yatabare olsun birçok pozisyona girdi ancak etkili olamadı. Son Dakikalara doğru hatta son dakika içinde kullanılan korner vuruşunda Caulker topu ağlara gönderdi ve farkı 2’ye çıkaran golü attı. Bundan sonra zaten Sivasspor için tüm umutlar sona erdi.

Efecan Faktörü

Alanyaspor’da birçok oyuncu göze batarken örneğin Davidson ve Salih Uçan’ın yanı sıra benim en çok beğendiğim futbolcu ve maçın oyuncusu olara gördüğüm isim Efecan Karaca’dır. Bu isimde top sürme desen çok iyi , şut desen çok iyi , pas desen zaten Davidson’a yaptığı asist çok güzeldi. Bu oyuncu Alanyaspor’a geçen senelerde katkı sağladığı gibi diğer maçlarda da katkı sağlayacağından hiç şüphem yok.

Sivas Bitiremedi

Sivasspor’un ileride ki kalitesizliği aslında çok ön plana çıkmış bulundu. Birçok atağa girdiğini söyledim ancak değerlendiremedikleri aşikar. Bu yüzden Sivasspor’un net bir golcü alması veya oynatması şart olmuş durumdadır. Sivasspor galip gelmek istiyorsa bu oyununun üzerine mutlaka bitiriciliği de eklemesi gerekir.

Hakem

Hakem konusuna gelirsek maçta çok büyük önemli bir hatası yok hatta hiçbir hatası yok. Maç üzerinden değerlendirecek olursam hayet güzel bir maç yönetti Ali Palabıyık. Zaten kumaşı iyi olan bir hakem kendisi bu yüzden maçında aslında biraz kısır , kısırdan kastım pozisyonu tartışmasız olan bir maç olduğu için hakem arkadaşımıza çok fazla bir iş düşmemiş oldu. Böylece en azından bu maçta hakem hatası konuşulmadan maç bitti. Darısı diğer maçları yönetecek değerli hakemlerimizin başına diyelim ve sezonun onlar içinde hayırlı olmasını temenni edelim. Her hakemimize başarılar ve sabırlar diliyoruz.

www.yorumfutbol.com

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0