Dadaşlar Lige Güzel Bir Şekilde Merhabalar Dedi

HomeSpor Toto Süper Lig

Dadaşlar Lige Güzel Bir Şekilde Merhabalar Dedi

Dadaşlar Lige Güzel Bir Şekilde Merhabalar Dedi

20-21 sezonun ilk haftasının belki de şehirsel olarak en merak edilen ve beklenen maçı olan Ankaragücü ve Erzurumspor bir araya geldi ve maçı deplasmanda 2-1 kazanan BB Erzurumspor oldu. Maça Ankaragücü fena başlamadı ve birkaç pozisyona girdi ancak başarılı olamadı. Daha sonra Ankaragücü ilk golü de bulsa Erzurumspor toparladı ve Oltan ile güzel bir geri dönüş yaparak galibiyeti şehre getirmeyi başardı.

Ankaragücü ilk yarıda birkaç pozisyona girdikten sonra ortadan kayboldu ancak özellikle birkaç pozisyonda Erzurumspor kalecisi Farnolle’nin güzel kurtarışları ikinci yarı için bir sebebiyet verdi ilk yarıda. İkinci yarı yine aynı şekil başladı Ankaragücü ve Bolingi ile golü buldu. Sağ taraftan gelen güzel bir ortada adeta boş kaleye dokunmak kaldı Bolingi’ye ve durum 1-0 oldu. Ankaragücü galibiyet için çok umutlandı ama iki tane aynı pozisyon, tıpa tıp aynı pozisyon gibi iki kafa golü Oltan Karakullukçu maçı 2-1 olarak değiştirdi ve Erzurumspor’u galibiyete taşıyarak mutlu etti.

Anlayamıyorum

Erzurum’un çok güzel transferler yaptığına şahit oldum. Arvidas gibi güzel bir futbolcuları var. Bunun dışında R.Muhammed gerçekten kaliteli bir oyuncu ve Erzurumspor’a müthiş katkı sağlayacağından hiçbir şekilde şüphem yok. Şimdi gelelim asıl meseleye. Durum 1-0 iken Emrah’ın attığı güzel bir gol var ve golden önce net bir şekilde faul var ancak hakem önce görmüyor daha sonra VAR hakemlerinin uyarması ile VAR’a gitti, izledi ve gol iptalinin kararını verdi. Peki Neden ? Görmüyor musun ? Ya da çağrılmayı mı bekledin ? net bir şekilde faul olan bir pozisyonu bu şekilde oynatmak ve daha sonra amatörce iptal etmek akıl konusu değil. Yardımcı Hakem ile birlikte 4 tane hakem var saha içinde. Gerçekten hiçbiri görmedi mi ? gördüde söyleyemedi mi ? Akıl alıcak iş değil. Muallakta olunacak bir pozisyon olsa aklım alır ancak hiçkimse için muallak söz konusu değil. Hakemler tarafsız yönetmeye devam ettikçe futbol daha güzel olacak ancak VAR’a bırakmayı bırakalım. Gördüğünü çal diyelim hakemlerimiz için. Böyle devam ederse daha çok tartışılmaya devam ederiz.

www.yorumfutbol.com

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0