HomeUncategorized

Galatasaray Transfer Değerlendirmesi

Galatasaray Transfer Değerlendirmesi

Transfer dönemi başlayalı çok uzun bir süre oldu. Tüm takımlarımız hızla transferlerine devam ederken Galatasaray’da bombaları patlatmaya devam ediyor. Bu yılın basında sırasız olarak Arda Turan,Emre Kılınç,Oğulcan Çağlayan,Fatih Öztürk ve Omar Elabdellaoui’yi transfer etti. Bunun dışında Galatasaray’da kiralıktan dönen Diagne,Babel,Ozonwofor,Maicon,Emre Taşdemir de yeni transfer olarak sayılabilecek türden.

Yeni Transferler

İlk olarak Arda Turan transferinden başlamak istiyorum. Arda Turan geçmiş zamanda en üst seviyeyi de en alt seviyeyi de görmüş bir futbolcu. Küllerinden yeniden doğmayacak isteyecektir ve bence Galatasaray onun için çok bir şans. Ondaki Galatasaray aşkı onun hırsını ve başarma isteğini etkileyecek, Arda’yı daha iyi futbolcu yapacak kıvama getirecektir. Arda , Galatasaray takımına hem abilik hem de futbolculuğu güzel bir şekilde yapıp fayda sağlayacak bir futbolcu olacaktır.

Emre Kılınç çok beklenen ve Galatasaray’ın kadrosuna bedelsiz olarak kattığı bir kanat transferi. Emre Kılınç son zamanlarda kendini çok güzel geliştirdi ve göze hoş gelen bir futbol oynadı. Büyük bir takıma gitmek onun hakkıydı bence ve bunu da başardı. Ben Galatasaray’a çok şey katacağına çok inanıyorum. Galatasaray kanatta maden buldu diyebilirim.

Oğulcan Çağlayan genç bir futbolcumuz ve forvet mevkisinde boy gösteriyor. Oğulcan’ı izleme şansı oldu ve gerçekten güzel bir potansiyelinin olduğunu düşünüyorum. Beşiktaş’a ayak dışı ile attığı gol beni mest etmişti ve Trabzonspor’a karşı Rize’de oynanan maçta mükemmel bir performans göstermişti. Top sürmesi ve oyun aklı ile Galatasaray’da başarılı olacağına inanıyorum.

Fatih Öztürk , Galatasaray’a gelen olan file bekçisi… Açıkçası fikrimce Fatih’in neden alındığı hakkında herhangi bir bilgim yok. Kalede Okan varken yedek kaleci mi olacak yoksa as kaleci mi ? bekleyip görmek gerekir çünkü bu karar Fatih hocanın kararı ama bence gereksiz bir kaleci transferi oldu Galatasaray için.

Omar Elabdellaoui, Galatasaray’ın bir diğer transferi… Sağ bek mevkisinde görev alıyor ancak oyuncuyu yanlışlıkla bile izlediysem izlemedim, dikkat etmedim. Nasıl bir performans sergileyeceği hakkında bir bilgim yok. Eminim ki siz de fazla bilmiyorsunuz ama bu oyuncu Olimpiakos takımında çok popüler bir oyuncu olduğunu duydum.
Kiralıktan dönen futbolcular için söyleyeceğim birkaç şey var. Bu oyuncuların maalesef Galatasaray’a hiçbir katkısı olmayacak. Galatasaray acil olarak bu oyunculardan kurtulması gerekiyor.


COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0