Göztepe’den Net Bir Başlangıç Geldi 5-1

HomeSpor Toto Süper Lig

Göztepe’den Net Bir Başlangıç Geldi 5-1

Göztepe'den Net Bir Başlangıç Geldi 5-1

20-21 Sezonunun Cumartesi maçlarından diğer Göztepe ile Denizlispor arasında oynandı ve Göztepe net bir skor ile Denizlispor’u 5-1 mağlup etti. Göztepe gerçekten üstüne koymuş ve bu sezon bize güzel futbol izleteceğinden eminim. Bunun en büyük sırrının takımdaki birçok oyuncunun takımda kalması olabilir.

Üstün ataklarla başlayan Göztepe korner vuruşunda Alpaslan Öztürk’ün yerde kalması sonucu hakem Tugay Kaan Numanoğlu penaltı noktasını gösterdi. Pozisyonu 3-4 kere izlememe rağmen herhangi bir penlatı göremedim ve bence çok basit bir şekilde verilmiş bir karar olduğunu düşünüyorum. Alpaslan benim için çok değerli bir oyuncu ve o topun başına geçti çok güzel bir penaltı vuruşu ile topu ağlara gönderdi. İlerleyen dakikalarda bir penaltı beklentisi daha oldu ve tekrar tekrar izledim. Bana göre ilk penaltıdan daha net bir penaltı olduğunu söyleyebilirim ancak VAR ne hikmetse devereye girmedi.

İlk yarının ortalarında ise Atınç farkı 2 ye çıkardı ve gerçekten güzel bir kafa vurşu yaptı. İlk yarının son dakikalarına doğru ise Halil Akbunar , Göztepe’nin vücut bulmuş hali diyorum ben ona , farkı 3’e çıkardı amcak bu konuya gelmeden önce el ile oynanan pozisyona gelmek isterim. VAR hangisini görmez bilemiyorum. Galatasaray maçında Antep aleyhine verilen penaltı ile Denizlispor’lu oyuncunun eline çarpan top arasında ne fark var bilemiyorum gerçekten.

4 ve 5’te geldi

Göztepe çok rahat bir oyun sergilerken Denizlispor da birkaç pozisyona girdi ancak başarılı olamadı. Denizlispor ise geçmişte kalmış bir görüntü sergiliyordu. Şifo Mehmet’in istifasından önce ve sonra oynanan toptan hiçbir farkı yoktu ve neredeyse her oyuncusu gerçekten çok etkisizdi. Göztepe’de ise sahneye çıkan diğer oyuncu Mossorro oldu karambolde topu köşeye bıraktı ve artık Göztepe çok rahatlamıştı. Denizlispor’un ender gelişen birkaç atağında sağ taraftan yapılan ortada Oğuzhan güzel bir kafa vuruşu yaptı ve skoru 4-1’e getirdi. Tabii ki bu skor asla ve asla Denizlispor’a yetmeyecekti.70. dakilara girerken 5. gol için sahneye çıkan isim Tripic oldu. Yalnız Tripic topa öyle bir vurdu ve top öyle bir gitti ki gerçekten ayakta alkışlanacak bir gol attı ve bence yüksek ihtimal haftanın golü olacağından şüphem yok.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0