Küme Düşmeden Ligin İlk Haftasında İlk Galibiyete

HomeSpor Toto Süper Lig

Küme Düşmeden Ligin İlk Haftasında İlk Galibiyete

Küme Düşmeden Ligin İlk Haftasında İlk Galibiyete

20-21 sezonun ilk haftasında önemli bir maç ekranlarda sahne aldı. Kayserispor ve Kasımpaşa , Kadirhas Stadyumu’nda karşı karşıya gel. Maç, Kayserisporlu oyuncu Kvrzic’in 2. dakikada attığı gol ile 1-0 bitti ve Kayserispor belki de küme düşmesi gerekirken ligin ilk maçta bence önemli bir 3 puan elde etti.

Maçın henüz başında pozisyona giren Kayserispor, soldan gelen ortada Kvrzic topa mükemmel bir şekilde vurdu ve top kalecinin bakışları arasında köşeden içeriye girdi.

Pozisyonlardan ve Kararlardan Sonuç Çıkmadı

İki takımda birçok pozisyona girdi ancak değerlendiremediler. Özellikle maçta 3 tane penaltı istenilen pozisyon vardı ancak izlediğim ve kendi yorumumca 3’ü de penaltı değildi. Hakem Yaşar Uğurlu’da aynı düşüncede olucakki o da hiçbirine penaltı düdüğünü çalmadı. İlk penaltı pozisyonun Kayserispor oyuncusu Hasan Hüseyin’in ceza sahasına girerken yerde kaldığı pozisyonda. Pozisyonu incelediğim de üstten çok hafif müdahale olsa da penaltıya hükmedecek kadar bir darbe değil ve o darbeye düşülceğini sanmıyorum. Alta yani ayaklara baktığımda ise herhang bir darbe göremediğim için bence çok basit bir pozisyon oldu ve penaltı çıkmama kararı son derece doğru bir karardı.

Diğer pozisyon ise yine Kayserispor’un sağ taraftan getirip ortaladğı pozisyondu. Bu pozisyonda Kasımpaşalı oyuncu omzu ile topa vurdu anlık bir itiraz olsa da Kayserisporlu oyuncularda çok net penaltı olmadığını bildikleri için itirazlar pek de uzun sürmedi. 3. penaltı pozisyonu ise Kasımpaşa lehine gelişti. Sol taraftan içeriye harika bir pas salan Yusuf topu Kasımpaşalı arkadaşı ile buluşturdu. Pasın ardından gelen şutta Kayserisporlu oyuncu topun önüne yattı top omzuna geldi bana göre ancak Kasımpaşalı oyuncuların itirazı sürdü. Karar sonucunda hakem Yaşar Kemal Uğurlu maçın devam etmesini istedi. Son penaltı pozisyonu ise Aytaç’ın yerde kaldığı ve top vuramadığı pozisyondu. Pozisyonu izlerseniz eğer Aytaç, darbeden dolayı topa vuramadığını görebilirsiniz. Nitekim VAR hakemleri Yaşar Kemal Uğurlu’yu VAR’a çağırdı ancak Kasımpaşa için bir sorun vardı. Bu sorun ofsayt sorunu idi. Kasımpaşa’nın penaltı pozisyonu öncesinde VAR ofsayt çizdi ve hakem Yaşar Kemal Uğurlu VAR’da pozisyonu inceledikten sonra ofsayt kararına hükmetti.

Maçı 1-0 kazanan Kayserispor lige güzel bir şekilde başlamanın mutluluğu ile sahadan ayrıldı. Kasımpaşa ise iyi bir takım ancak giden/gelen dengesizliğinden dolayı biraz son vuruş çalışması ya da son vuruşu iyi olan birilerini bulmalı.

www.yorumfutbol.com

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0