LİG BAŞLADI! Ç.RİZE 1-2 FENERBAHÇE

HomeSpor Toto Süper Lig

LİG BAŞLADI! Ç.RİZE 1-2 FENERBAHÇE

LİG BAŞLADI! Ç.RİZE 1-2 FENERBAHÇE

Fenerbahçe Galibiyet İle Başladı

20-21 Sezonu dün itibari ile oynanan Rizespor – Fenerbahçe maçı ile başladı. Tün futbol severleri ekran başına kitleyen maçta Fenerbahçe zorlu Rizespor deplasmanından 2-1 galip ayrıldı.

Pandemi döneminde evinde sıkılan ve artık maçların başlamasını isteyen tüm takım taraftarları dün ekran başındaydı ve Rizespor – Fenerbahçe maçını izledi.

Ligin ilk maçında neredeyse rotasyon kadrosu ile çıkan Fenerbahçe, ortalama bir oyun sergilerke, Rizespor’un oynadığı futbolu diğer Anadolu takımlarından daha çok beğendim. Her iki takımında eksikleri olduğu belli ancak lig başladı ve bu yüzden ilk maçta kötü oyuna rağmen tüm takımların olduğu gibi Rize ve Fenerbahçe’nin de 3 puana çok fazla ihtiyacı vardı.

Maça Fenerbahçe etkili başlasada en tehlikeli pozisyonları veren takım Fenerbahçe oldu. 35. Dakika civarlarında Altay ile karşı karşıya kalan Rizespor oyuncusu Boldrin Altay’ı geçemedi. Altay bu pozisyonda ne kadar iyi bir kaleci olduğunu gösterdi.

Dakiklar ilk yarının sonlarını gösterirken el pozisyonunu görmeyen Arda Kardeşler’i VAR çağırdı ve Arda penaltıyı verdi. Bu pozisyon bence hiçbir kesin tarafından tartışmaya açık olmadığı çok net. Caner topun başına geldi ve göstere göstere topu kalecinin yattığı köşeye çok kötü bir şekilde vurdu ve kaleci Gökhan mükemmel bir kurtarışa imza attı.


Tam Bir Gol Vuruşu

İkinci yarının ortalarında Rizespor oyun üstünlüğünü ele aldığı sıralarda sol kanattan gelişen atakta Rizespor’un sol bek oyuncusu Melnjak çok güzel bir orta kesti ve benim tabirim ile Rizespor’un yeni Vedat’ı mükkemel bir kafa vuruşu ile topu ağlara göndererek Rize’yi 1-0 öne geçirdi. Altay’ın yapacak çok şeyi yoktu. Orda gol olmaması için Serdar’ın Skoda’yı birazcık bozması gerekirdi ama Skoda boy avantajı ile kafa vuruşunu çok güzel yaptı.

20 Dakikalık Geri Dönüş

Son 20 dakikaya girilirken korner atışında Caner’in yaptığı ortada Gökhan kafa vuruşunu yaptı ve top çizgiyi en az bir top kadar geçti. Orta hakem karar veremedi ancak yan hakem orta sahaya doğru koştu ve Arda Kardeşler golü verdi. Burda benim için önemli iki nokta var. İlk olarak Gökhan – Caner korner ilişkisi… Bunu hep yapıyorlar ve defan oyuncuları buna çözüm bulamıyorlar. İkincisi ise yan hakemin golü görüp vermesi. Gerçekten önünde oyuncu olmasına rağmen topun çizgiyi geçtiğini iyi gördü ve golü verdi.

Son 5 dakika kala Sosa’nın açtığı ortada Valencia yere düştü ve hakem penaltı noktasına koştu. Birçok kesimin ortada kaldığı ve yoruma açık olan bir pozisyon olara nitelendirdiğini gördük. Fenerbahçe karşıtı olan birçok insan penaltı olmadığını söylüyor diğer taraftan Fenerbahçeliler net bir şekilde penaltı olduğunu söylüyor. Bana göre pozisyon çok net penaltı.

Pozisyonu detaylı bir şekilde izleyip yakınlaştırırsanız Rizespor’lu oyuncunun Valencia’nın yüzüne darbe vurduğunu görürsünüz.Eğer bu pozisyon basit bir pozisyon olmasa idi , hakem düdüğünü tartışmasız ve net bir şekilde çalmaz , VAR’ın uyarmasını bekleyebilirdi.

www.yorumfutbol.com

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0